Yemek Odası Mobilyası Satın Alma Ve Düzenleme Hakkında 6 İpucu

Mükemmel bir yemek odası oluşturmak istiyorsanız, doğru yemek mobilyalarını satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Sadece bu değil, sizin için uygun bir şekilde ayarladığınızdan emin olmanız gerekir! Yemek mobilyalarınızı mükemmel bir şekilde satın almanıza ve düzenlemenize yardımcı olacak 6 ipucu:

Mobilyalarınızın Kişiliğinize Uygun Olduğundan Emin Olun


Mobilyalarınız, en azından oda için seçtiğiniz kişiliğinize veya kişiliğinize uygun olmalıdır. Yemek odanızın, evinizdeki odaların geri kalanıyla uyumlu olması gerekmez. Tek başına bir kişiliğe sahip olabilir veya odaların daha üniformalı ve uyumlu görünmesini sağlayan şeyleri dahil edebilirsiniz. Her şeyle birlikte gidecek nötr mobilyalardan hoşlanabilir veya parlak, soyut görünümlü parçalardan hoşlanabilirsiniz. Kural yok, bu yüzden yeniliğin sizin için yıpranmayacağı mobilyaları seçtiğinizden emin olun. Ev dekor kişiliğinizin ne olduğunu öğrenmek için bir test yapabilirsiniz .

Bir Şeyleri Karıştırmaktan Korkma

Bir şeyleri karıştırmaktan korkmamalısın. Birçok profesyonel tasarımcı, benzersiz ve farklı bir görünüm yaratmak için mobilya parçalarını karıştırır. Diğer ev sahiplerinin yaptığı gibi eşleşen mobilya takımları satın almanıza gerek yoktur. Aslında, en sevdiğiniz parçaları farklı setlerden seçip karıştırıp eşleştirmeniz daha iyi görünebilir. İşlerin tamamen yerinden çıkacağından endişeleniyorsanız, yapmanız gereken tek şey, hepsini bir araya getiren bir şey olduğundan emin olmaktır. Bu boyut, şekil, renk vb. Olabilir. Kontrast oluşturmak yemek odanıza ilgi katacaktır. Yemek mobilyalarınızla eğlenin!

Yerden Tasarruf Etmenin Yollarını Bulun

Yemek odanızda yerden tasarruf etmenin birkaç yolu vardır. Örneğin, katlayarak veya açarak yerden tasarruf etmenizi sağlayan bir yemek masası seçebilirsiniz. Ya da daha iyisi, masayı çok fonksiyonlu hale getirin. Bir ile uzayın tam olarak yararlanamazsınız neden bir tablo sadece geleneksel bir tablo olmak zorunda değildir zeki masaya uzay daha önemli olduğunda depolama için gizli bölmeleri içeren, dışa gerektiğinde geri uzanır.

Odak Noktasında Karar Verin

Yemek mobilyalarınızı düzenlerken odak noktasına karar verin. Belki bir TV ya da şömine. Ne olursa olsun, mobilyalarınızı bu parça etrafında düzenlemelisiniz, böylece konuklar odaya girdiğinde göze çekilir.

Simetrik Mi, Asimetrik Mi?

Odalarınızın simetrik olması gerekmez. Ancak, bu daha ‘resmi’ tarzı bir oda yapar. Yemek odanızın daha rahat bir vibe vermesini istiyorsanız, asimetrik yapabilirsiniz.

Trafik Akışı

Yemek odanızdaki trafik akışını düşünün, böylece insanlar girdiklerinde şeylere çarpmazlar. İnsanların yerlerine oturmasını zorlaştırmak istemezsiniz. Odadan odaya sorunsuz bir şekilde gidebildiğinizden emin olun. Ayrıca odada gerçekleşecek etkinliklerin çok zor olmadığından emin olmak istersiniz. Örneğin, bir oyun gecesini yemek odasında ağırlarsanız, bunu nasıl verimli bir şekilde çalıştıracaksınız?

Bir cevap yazın