Yeni Bir Buzdolabına Mı İhtiyacınız Var ?

Buzdolabınız evinizdeki temel cihazlardan biridir – sonuçta, yemeğinizi taze ve gevrek tutan şeydir. Ne yazık ki, bu kadar hantal, pahalı bir cihaz olduğundan, çoğu ev buzdolabını ömrünün çok ötesinde uzun bir süre saklar.

İnsanların buzdolaplarına tutunmasının birçok nedeni var, ancak onları kaldırım kenarındaki pikap için dışarıya koyamayacağınızı düşünmekten kurtulmak için pahalı ve zor olabileceği gerçeğine geliyor.

Mesele şu ki, eviniz ve sağlığınız için buzdolabınızdan kurtulmanız gereken bir zaman var. Eğer varsa eski cihazın kurtulmak alma yardıma ihtiyacım , her zaman bir önemsiz kaldırılması şirketin yardımıyla askere ya da kendiniz kapalı bırakmak için bir depo bulabilirsiniz.

Buzdolabınızı profesyonelce çıkarmanız, olması gerektiği gibi çalışmadığında kullanmaya devam etmekten daha iyidir.

CNN’ye göre, ABD’deki 4 evden 1’i. iki (veya daha fazla) buzdolabınız var – sizce bunlardan kaç tanesi düzgün çalışmayı durdurdu?

Buzdolabınızın yolunu tuttuğunu belirten işaretlere dikkat etmek önemlidir. Bunlar buzdolabınızdan kurtulmanız ve yenisi için değiştirmeniz gereken ana işaretlerdir:

Yemeğin Çabucak Kötü Oluyor

Yemeğinizin normalden daha hızlı bozulduğunu fark ederseniz, bu, buzdolabınızda bir sorun olduğunu kesin olarak gösteren bir işarettir.  göre, buzdolabınız 4 ° C’nin altındaki yiyecekleri soğutmuyorsa , o zaman değiştirme zamanı.

Yiyeceklerinizi taze tutamayacak bir buzdolabını saklarsanız, yanlış gitmediğini ve sağlığınız için tehlikeli olabileceğini bilmediğiniz bir şeyi yeme riskiniz vardır.

Terliyor

Buzdolapları tıpkı bizim gibi terleyebilir – her zaman en iyi işaret değildir. Buzdolabınızın içinde ve dışında yoğuşma (su damlacıkları) fark ederseniz, bu, olması gerekenden çok daha fazla çalıştığını gösterir – bu, gerektiği gibi çalışmaması ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Yaşlı

 göre , buzdolapları genellikle yaklaşık 13 yıl sürüyor – sizinkini bundan daha uzun sürdüyseniz, ne kadar iyi çalıştığını yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Tabii ki, bazı buzdolapları diğerlerinden daha yüksek kalitededir ve daha iyi korunmuştur, ancak temel kural buzdolabınızı her on yılda bir değiştirmektir.

Bu nedenle, bu cihaz layık bir yatırımdır – oldukça uzun bir süre sürer ve ucuz bir cihaz seçmek, daha erken değiştirmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Yanıyor

Tipik olarak, buzdolabınızın her şeyi taze tutması beklenir – dokunmanın sıcak olduğunu fark ederseniz, değerlendirme yapma zamanı.

Genellikle, buzdolabınız arkadan sıcaksa, bu sadece havalandırmanın çalıştığının bir göstergesidir. Bununla birlikte, aşırı sıcaklık tipik değildir ve muhtemelen yeni bir buzdolabı zamanı geldiğini söyleyecek bir profesyonelle istişare gerektirir.

Bu uyarı işaretlerinden herhangi birini tespit ederseniz, buzdolabınızın tamire ihtiyacı olup olmadığını veya değiştirme zamanının geldiğini doğrulamak için bir uzmandan yardım alın. Ne olursa olsun, bu faktörlerin hepsi buzdolabınızda bir şeylerin doğru olmadığının göstergeleridir.

Buzdolabı başlığınızdaki bir sorunu ele almaktan korkmayın. Ellerinizi kaldıracak önemsiz kaldırma şirketleri var ve sadece değiştirmek uzun vadede daha uygun maliyetli olma eğilimindedir.

Bir cevap yazın