Yeni Bir Mutfak Yapmak İçin Fikirler Nasıl Bulunur

Yeni bir mutfak yapmak, bunu sıfırdan planlamaya başladığınızda en heyecan verici işlerden biridir.Mutfak Dekorasyon Örnekleri Dolaplar nerede olacak, lavabonun hangi yönde olacağı ve ocak, mikrodalga fırın, buzdolabı, baca vb. Nereye yerleştireceğiniz, sonuçta süreç boyunca düşüncelerinizle örtülecek çok fazla şeydir. Küçük mutfak Dekorasyon Fikirleri Bunları düşünmek ve yeni mutfağınızda hangisini en çok seveceğinizi görmek için tüm yeni fikirleri karşıladığınızda hayatın bu aşamasıdır . İşte yeni mutfaklar yaparken uygulayabileceğiniz bazı güzel fikirler

Arkadaşlarına Sor


Arkadaşlar mutfağı düşünmenin yeni yollarını bulmak için size harika bir yön verebilir. Son zamanlarda bir mutfak yenileme veya yeni mutfak binası üzerinde çalışan bir meslektaşınız, arkadaşlarınız, komşunuz vb. Varsa, onlardan çok sayıda yaratıcı fikir ve düşünceli öneri alabilirsiniz.

Bütçe Düşün


Bütçeniz sadece dekorasyon, ev aletleri, armatürler, mutfak mobilyaları vb. Karar verir. Bu nedenle, planlamaya devam etmeden önce bütçeye karar verin.

Profesyonel Mutfak Tasarımcısı


Bir kez daha, bu bütçeniz tarafından yönetilecektir. Bütçenize bağlı olarak, her şeyde yapabilir veya bir mutfak üreticisi atayabilirsiniz. Mutfak tasarımcıları çok yönlüdür ve çok çeşitli bütçe üzerinde çalışabilirler. Bu nedenle, düşük maliyetli bir mutfak planlıyorsanız, profesyonel yeni bir mutfak tasarımcısından yardım alabilirsiniz. Düşük maliyetli mutfak fikirlerinin daha yaratıcı olması gerekir. Yine, yerden tasarruf sağlayan ürünlerle küçük bir mutfak planlıyorsanız, her adımda yaratıcılığa ve uzman görüşüne ihtiyacınız var. Bu nedenle, için iyi bir rehberiniz yoksa, profesyonellerin yardımını isteyebilirsiniz.

Mutfak Geliştirme Fikirleri


İşte yeni mutfaklarınızı yaparken kullanabileceğiniz bazı güzel fikirler:

  • Aydınlatma, mutfaktaki en önemli şeylerden biridir. Mutfakta düşük ışık veya neredeyse hiç doğal ışık yoksa, görüşünüzle ilgili bir sorun olabilir ve ayrıca elektrik aydınlatması ile aydınlatmak zorunda kalacaksınız, böylece daha fazla güç kullanarak ve aylık güç faturalarına ekleyerek. Çıkış yolu, pencerelerde cam bölmeler, plantasyon panjurlar veya daha fazla ışık getirmeye yardımcı olabilecek herhangi bir geri çekilebilir kör vb. Planlayarak mutfakta bol miktarda doğal ışığa izin vermektir.
  • Mutfak boşluktan yeterince hava geçmelidir. Bu mutfağın taze kalmasına yardımcı olur ve eski hava ve kötü koku birikmesini önler. Bunun için bir kez daha pencerelerdeki plantasyon panjurlarına güvenebilirsiniz veya geniş ve büyük pencerelere sahip olabilirsiniz. Bacalar da aynı işi yapar, ancak gücü yakarken, pencereler ücretsiz olarak gaz ve bayat hava çeker.
  • Baca, buzdolabı, fırın, mikser vb.Gibi tüm mutfak aletleri için uygun elektrik fişlerini ve noktalarını planlayın ve çamaşır makinesini de orada tutmak istiyorsanız, bunun için de plan yapmalısınız. Tüm mutfak aletlerini buna göre planlamalısınız.
  • Mutfak renk düzeni, ruh halinizde ve enerjinizde, dolaşımdaki ışıkta ve tüm yerin görünüşünde büyük bir fark yaratır. Bu nedenle, renk teması planınıza dikkat edin ve ruh halinizi geliştirmeye yardımcı olabilecek en iyi rengi kullanın ve daha parlak bir çalışma yeri için çok fazla ışık yansıtın.

Mutfak, her gün önemli miktarda zaman geçirdiğiniz evin böyle bir yeridir. Harcanan zamanın da kaliteli bir zaman olduğundan ve içinde rahatlık ve zevk bulduğunuzdan emin olmak için, yeni mutfak bina fikirleriniz çağdaş yolların ve çalışan eski kanıtlanmış yolların mükemmel bir birleşimi olmalıdır .

Bir cevap yazın