Yerdeki harfler nasıl boyanır

Bir garajınız olduğunu ve garajın girişinde, yere, GARAJ veya GİRİŞ veya ÇIKIŞ veya FORD veya PARK YASAKLI veya her neyse kelimesini koymak istediğinizi varsayalım. Yerde mektup yazmanın yolu şu şekildedir:

fotoğraf (3)

Öncelikle her harfin genişliğini bilmemiz gerekiyor, bu durumda her harfi 1m yüksekliğinde ve 80cm genişliğinde yapacağız.

Böylelikle tüm harflerin kare olması, doğru olması ve kelimenin doğru görünmesi için, her harf için bir kare oluşturuyoruz, bu durumda yere “ÇIKTI” kelimesini yazacağız. 80 cm genişliğinde ve 1 m yüksekliğinde 6 kare veya boşluk yapmamız gerekiyor.

80 cm genişliğinde her harf için bir tane olmak üzere 6 boşluğa ihtiyacımız olduğunu ve harf ile harf arasında 10 cm boşluk vereceğimizi söyledik. 6 boşluk x 80cm = 4.80 metre + Her harf için 10cm aralıklı 5 boşluk = 5.30 metre

Bu durumda kelimenin toplamı 5,30 metredir. Önce maskeleme bandı ile 5.30 metrelik bir ip çekiyoruz. Bu çizgiden bir metreyi işaretliyoruz ve bir metreye paralel başka bir çizgi çekiyoruz ve zaten yüksekliğe sahibiz.

Şimdi 80cm işaretliyoruz ve bir harfi diğerinden ayırmak için bir bant parçasını dikey olarak koyuyoruz ve bu banttan dikey olarak 10cm daha koyuyoruz (harften harfe bırakacağımız boşluk).

Fotoğrafla aynı kalması gerekiyor, bakarsanız her harf için bir tane olmak üzere 6 boşluk ve 10 santimetrelik 5 aralık var.

Boşlukları hazırladığımızda tüm harflere genişlik veriyoruz, bu durumda onlara 20 cm genişlik verdik. O genişlikte zemine maskeleme bandı ve bir metre tüm harfleri fotoğraftaki gibi çiziyoruz.

yere harfler nasıl boyanır

Her şey çizilip hazırlandıktan sonra boyama zamanıdır. Bu harfleri beyaza boyayacağız. Zemini boyamak için kullanılan boya klor kauçuk boyadır, kaldırım işaretlemesi için özel bir boyadır. El veriyoruz, kuruma süresini yaklaşık 4 saat bırakıyoruz ve bir kat daha veriyoruz.

Sonra bandı çıkarıyoruz ve yere yazılan kelimeyi tüm harfleri aynı boyutta, yerinde ve uygun şekilde ayırarak tutuyoruz.

fotoğraf (3)