Yerden ısıtma mı petek mi


YERDEN ISITMA VEYA PETEK: HER ISITMA TÜRÜNÜN ARTILARI VE EKSİLERİ

Her iki ısıtma türü de ısı yayar ve dağıtır, ancak farklı bir şekilde. Biri daha az enerji tüketirken diğeri odayı daha hızlı ısıtır. Dogalgaz kac derecede olmalı petek Biri soğutma için de kullanılır, diğeri ise daha ekonomik bir tesisata sahiptir. Hangisinde kalayım? Mobilya şüphelerinizi çözer

NE TÜR BİR TOPRAĞIM VAR?

Yerden ısıtma veya petekler arasında iyi bir seçim yapmak için, her zaman kendinize sormalısınız, çünkü yerden ısıtma için önemlidir ve bu durumda “Seramik ile monte etmek en iyisidir, çünkü ahşap veya diğer malzemelerden daha büyük bir termal atalete sahiptir. Yani, ısıtma kapatıldığından tamamen soğuyana kadar, örneğin ahşaptan daha uzun sürer”, diye açıklıyor Malzeme, Elektrik, Sıhhi Tesisat ve Isı çevrimiçi sektörünün başkanı fayans ve porselen.

2.

PARKE VEYA HALIM VARSA NE OLUR?

Dikkat edin: Yerden ısıtma tesisatı iyi hesaplanırsa termal atalet artacaktır. Bu, ahşabınız veya halınız varsa ve ısıtmayı açarsanız, ısının gelmesi daha uzun süreceği, aynı zamanda çıkması da daha uzun süreceği anlamına gelir. Meşe ahşap döşeme,

3.

NE KADAR PARA HARCAMAK İSTİYORUM?

Yerden ısıtma tesisatı düşünülürken veya petek seçimi yapılırken çok önemli bir sorudur. Birincisi, vana, boru, levha, harç içeren tesisatlar gerektirir… İkinci seçenek ise daha basit, daha hızlı ve daha ucuzdur.  porselen taş döşeme.

İzlediğiniz için teşekkürler

DÖRT.

YERDEN ISITMANIN MALİYETİ NEDİR?

“Yaklaşık 70 m²’lik bir evde, sistem kurulumu, radyan harç ve işçilik dahil fiyat yaklaşık 65 €/m²’dir” diye açıklıyor.

5.

PROFESYONEL ARIYORUM

“Yerden ısıtma tesisatı duvar, sıhhi tesisat ve elektrikçi bilgisi gerektiren bir tesisat türüdür. Ayrıca tesisatın doğalgaz kazanına, güneş panellerine sisteme bağlanmasını gerektirir, bu nedenle montajın yapılması tavsiye edilir. bir profesyonel,” diye açıklıyor IKEA’dan şezlong ve perdeler,

6.

YERDEN ISITMA NE KADAR TÜKETİR?

 Tabii ki, bir veya iki yıl içinde, bir radyan zemin kurulumunun ilk maliyeti kolayca amorti edilebilir.  “Yerden ısıtmanın çalıştığı sıcaklık, geleneksel petekler için 70° veya 80° ile karşılaştırıldığında 30° ile 40° arasındadır. Bu nedenle yerden ısıtma ile daha az gaz tüketilir” diye ekliyorlar. Ve bu, faturada bunu gösteriyor! 

7.

KAÇ SAAT EVDEYİM

Bunun üzerinde düşünmek önemlidir çünkü yerden ısıtmanın bir odayı ısıtması daha uzun sürer ve onu soğutması daha uzun sürer. Ancak, bir yatak odası veya evde çok fazla zaman geçirmeyenler için petek daha çok tavsiye edilir. Döşemeli yatak başlığı, aittir. Aplikler

8.

KURULUM

 Elektrikli petek montajı basittir ve bir profesyonel gerektirmez ve bir su radyatörününki gerektirir, ancak zemini yükseltmek gerekmediğinden yerden ısıtmanın kurulumundan daha az karmaşıktır. 

9.

DAHA FAZLA ISI YALITIMI

Yerden ısıtma dediğimizde sadece yerden ısıtma sistemini kastetmiyoruz, aynı zamanda tavana ve duvarlara yerleştirme ve dolayısıyla sonuçları optimize etme imkanı da var.  peteklerin aksine %100 olabilen ısı yalıtımını iyileştirmenin bir yoludur.

10.

GÖRÜNMEYEN VS GÖRÜNÜR

 petek görülebilir, evet veya evet. Bir mobilya parçası, kanepe ile kaplanabilir veya duvar bu renkse beyaza boyanabilir. Ancak ısının odaya iyi dağılması için üzeri tamamen kapatılmamalıdır. Ancak yerden ısıtma görülmez ve yer kaplamaz.

ON BİR.

OLSA BİLE…

petek evinizin tarzına incelikle uyarlarsanız, aynı zamanda dekoratif ve işlevsel bir unsur haline gelecektir.

12.

TEKDÜZE DAĞILIM

petek kullanımı ile yerden ısıtma arasındaki diğer bir fark, birincisinde ısının belirli noktalarda yoğunlaşması, ikinci durumda ise ısının evin her tarafına eşit olarak dağılmasıdır. Alan büyükse, yerden ısıtma daha uygundur. Ancak banyo veya yatak odası gibi odalar için petek yeterlidir.

13.

SİZ DE YENİLEMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

Bu durumda yerden ısıtma 2’si 1 aradadır, çünkü yazın su fazla ısıyı emmek için 14-17º’de çalışabilir.  petekler sadece ısı yaymak için çalışırken. başlıklar, rattan masalar ve kilim.

14.

YERDEN ISITMA NASIL ÇALIŞIR?

 Bu durumda, kullanılan enerji kaynakları genellikle bir ısı pompası veya güneş termal enerjisi aracılığıyla çalışan gibi yenilenebilirdir. Kaldırım

ON BEŞ.

AYAK YAKMA EFSANESİ…

Aynen öyle, bir efsane. Radyan zemin, evde bulunanlara rahatlık hissi sunmak için tasarlandı, ayaklardaki his 25º’den fazla olmayacak.  yün halı.

16.

YORUMLAR EVET Mİ HAYIR MI?

Yerden ısıtma, peteklerden daha sürekli servis ve bakım gerektirebilir. Suyun iyi dolaşamamasına veya arızaya neden olabilecek kir veya herhangi bir unsur, petekden daha karmaşık bir inceleme gerektirecektir. Her şey dikkate alınmalıdır. Kanepeler, şömine, sehpa, zemin lambası ve lake kitaplık, tasarımlar, halısı ve suni ahşap seramik zemin.