Zaten sahip olduklarınızla evi ücretsiz olarak dekore etmek için 20 fikir

Küçükken okula gittiğim günler olduğunu ve sabah eve yemek yemek için döndüğümde annemin evden çıkmadan oturma odasını yeniden dekore ettiğini hatırlıyorum.

Mobilyaları, dekoratif unsurları, resimleri, kitapları vb. Değiştirdi. Ve bunların hepsini hiçbir şey satın almadan, zaten var olandan daha fazlasını eklemeden, ama değişim tamamen yeni bir odaydı. Yeni bir görünüş.

Gerçek şu ki o zamanlar umursamadım, ama bugün geriye dönüp baktığımda annemin sahip olduklarıyla yaptığı harika işe ve oturma odasında başardığı radikal değişime hayran kaldım.

Elbette benzer bir hafızanız da var, değil mi?

Gerçek şu ki, sahip olduklarımızla evi ücretsiz olarak ve terk etmek zorunda kalmadan yeniden dekore edebiliriz. Ve şimdi göreceğimiz şey bu: Evi, sahip olduklarınızla ve ondan ayrılmadan dekore etmek için 20 fikir. Başlayalım:

Mobilyayı yeniden dağıtın

  • Mobilyayı değiştir:

Evi ücretsiz olarak ve ayrılmadan dekore edin

Lee Medina’nın fotoğrafı

Alan izin veriyorsa, mobilyayı değiştirerek oturma odasına yeni bir yaklaşım verin. Kanepe ile başlayın, çünkü oturma odasını yöneten odur. Ardından, buna göre mobilyanın geri kalanını yeniden dağıtın.

Bunu rastgele yapma. Değilse, önce bu değişikliğin size şu anda ne fayda sağlayacağını düşünün. Örneğin: Kanepeyi sabah güneş alan duvara doğru hareket ettirerek, üzerine oturabilir ve sabah kanepede oturarak güneşin tadını çıkarabilirim. Bu sadece bir örnek: odanızı inceleyin ve herhangi bir değişiklikten yararlanın.

Nesneleri değiştirin ve yeniden dağıtın

Bu değişikliklerin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Onları yapana kadar ne kadar olduğunu bilemeyeceksin, ama sonra şaşıracaksın.

Evinizi terk etmeden ve ücretsiz olarak dekore etmek için kilimlerinizi değiştirin

Loren tarafından @ bluebarnandcottage’dan fotoğraf

Sana yeni bir tane almanı söylemiyorum, bunun yerine halıları kaldırmanı söylüyorum. Örneğin, oturma odasında bir kilim var mı ve halihazırda çok görünür durumda mı? Yatak odasına taşıyın. Ya da tam tersi. Yatak odasındaki halıyı oturma odasına koy. Yatağın yan tarafında kilim var mı? Koridora taşıyın. Vs vs.

Bir mekan değişikliği, dekoratif bir nesne için bağlam değişikliği, o nesneyi nasıl algıladığımızda büyük bir değişiklik yaratır. Hem dekoratif objeyi hem de mekanı farklı gösterecek yeni bir yaklaşımla ona yeni bir görünüm kazandırıyoruz.

  • Duvarlardaki resimleri değiştirin ve yeniden düzenleyin:

Evi terk etmeden ve ücretsiz olarak dekore etmek için mekanın resimlerini değiştirin

Fotoğraf: Jan Skacelik Art Instagram @janskacelik

Aynı şey duvarlardaki resimlerde de oluyor. Oturma odasındaki tabloyu alıp yatağın başına koyabilirsin. Ya da tam tersi, yatağın başında gördüğünüz resim, onu kanepenin duvarına götürün.

Ancak sadece sitenin resimlerini değiştirmek, evi değil, aynı zamanda organizasyonunu da yeniden dekore etmenize yardımcı olacaktır. Yani, resim çerçevelerine göre yeni bir galeri oluşturabilirsiniz. Ahşap çerçeveli, kalın çerçeveli veya siyah çerçeveli olanları bir araya getirin.

Ayrıca kutunun içeriği ile de oynayabilirsiniz. Bunları renklere, şekillere, içeriğe göre eşleştirin …

Bazı durumlarda çerçeveler için aynı bağlantı elemanlarını ve destekleri kullanabilirsiniz, bazılarında ise yenisini takmanız gerekecektir. Ancak, çerçeveler ağır olmadıkça ve açık ara 6 veya 7 kilodan fazla demek istediğim, diğerlerinin yanı sıra çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz Komut şeritleri gibi çerçeveleri delik açmadan takmanıza olanak tanıyan yeni bağlantı elemanlarını kullanabilirsiniz. 5 € için burada.

Hadi devam et.

  • Raflarınızı yeniden düzenleyin:

Evi terk etmeden ve ücretsiz olarak dekore etmek için raflarınızdaki süsleri değiştirin

Fotografía Sadece Bir Ev Karısı Değil

Halihazırda raflarınızda bulunan eşyaları hareket ettirerek ve güzel dekoratif setler oluşturarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Renklere göre simetrik, asimetrik vb.

Kitaplar da dahil olmak üzere rafların içeriği, evi yeniden dekore etmek için muazzam bir potansiyele sahiptir. Bunu iyi yapmak ve bu nesnelerden yararlanmak ve değişikliği etkili kılmak için, burada rafları dekore etmek için 20 fikir ve nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

  • Sehpanızın dekorasyonunu değiştirin:

Evi terk etmeden ve ücretsiz olarak dekore etmek için sehpanın dekorasyonunu değiştirin

Kenay Home setinin tamamı

Evinizdeki sehpanın üzerinde dekoratif unsurlar var. Onları değiştirin, masanızın görünümünü değiştirecek. Kabaca söylendiği gibi, yenilenmiş bir havaya sahip olacak ve dört küçük şeyi değiştirecek. Burada bir sehpayı dekore etmek ve ilham almak için 40 fikir görebilirsiniz.

  • Yemek masanızın dekorasyonunu değiştirin:

Evden çıkmadan ücretsiz dekore edilmiş yemek masası

Kenay Home setinin tamamı

Ayrıca yemek masasında onu süsleyen bir merkez parçası olacak. Pekala, bu merkezi evde zaten sahip olduğunuz diğer nesneler için değiştirmenin ve ona farklı bir dokunuş katmanın zamanı geldi. Burada bir yemek masasını dekore etmek için 35 fikir görebilirsiniz. Böylece üstüne ne koyabileceğinizi görebilirsiniz.

Yastıklarınızı yeniden dağıtın:

Evden çıkmadan ve ücretsiz minder ile dekorasyon

Fotoğrafçı Erika Wittlieb

Yastıklar, bir dekorasyona en çok katkıda bulunan nesnelerden bir diğeridir. Sahip olduğunuz her şeyi toplayın. Hem kanepe hem de yatak, koltuk ve diğerleri gibi kanepeler ve yerlerini değiştirerek onları sahip olduğunuzdan farklı şekilde eşleştirin ve kanepenize ve dolayısıyla oturma odanıza, yatak odanıza vb. Yeni bir görünüm kazandırın.

Bu basit bir kaynaktır ve bir saat içinde evde büyük bir değişiklik yapmış olacaksınız, bedavadan ve ayrılmadan.

Yüzey

Örneğin, koridoru boyadığınız zamandan kalan evde kalan boya var mı? Peki, başarabileceğiniz değişiklikleri göreceksiniz.

Bir duvar vurgusu yapın:

Evden çıkmadan ücretsiz boyalı vurgulu duvar

Bruguer’den fotoğraf ve renkler

Sahip olduğunuz boyanın geri kalanı size tüm bir duvarı boyamanızı sağlarsa, oturma odasında, yatak odasında veya yeniden dekore etmek istediğiniz başka bir yerde bir vurgu duvarı oluşturabilirsiniz ve uzaydaki değişim radikal olacaktır.

  • Geometrik bir şekil boyayın:

Duvara ücretsiz ve evden çıkmadan boyanmış geometrik şekil

Bruguer’den fotoğraf ve renkler

Bu boyanın geri kalanından yararlanmanın bir başka yolu da duvara geometrik bir şekil ekleyerek bir vurgu oluşturmaktır. Bir daire, bir kare, altıgen … En çok neyi seviyorsan.

  • Farklı renklerle bir duvar resmi oluşturun:

Duvara ücretsiz ve evden çıkmadan boyanmış renkli duvar resmi

Fotoğraf: Leroy Merlin ve Houzz

Bu fikri gerçekleştirmek için birden fazla renge ihtiyacınız olacak. Ama buna sahipseniz, evi zaten sahip olduğunuz şeyle hiçbir şey harcamadan kullanmak ve dekore etmek mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

Duvara ücretsiz ve evden çıkmadan boyanmış kaide

Fotoğraf My Deer Art Shop

Süpürgelikler, bir oturma odasının tarzını tamamen değiştirebilecek başka bir harika kaynaktır. Ayrıca şu anda çok moda. Bu fikri beğendiyseniz, burada bir süpürgelik boyamak için 20 fikir görebilirsiniz.

  • Kitaplıkların veya rafların arka duvarını boyayın:

Evden çıkmadan ücretsiz boyalı raflar arka plan

Proyecto The Sweetest Digs

Arka planı olmayan açık raflarınız varsa ve rafların sonu duvarların kendisiyse, arka planı zıt bir renge boyayarak rafınızı yeniden dekore edebilir ve yenileyebilirsiniz. Muazzam dekoratif gücü olan çok basit bir kaynaktır.

  • Pişmiş toprak kaplarınızı boyayın:

Evden çıkmadan ücretsiz boyalı kil veya pişmiş toprak kaplar

Bohemian Kate Projesi

Plastik boya veya tempera, sahip olduğunuz kil veya pişmiş toprak kapları boyamak ve stillerini değiştirmek için mükemmeldir. Aklınıza bir şey gelmiyorsa, işte pişmiş toprak kapları boyamak ve süslemek için 60 fikir.

Duvarlarınızda ve diğer yüzeylerinizde kalan boyadan birçok şekilde faydalanabilir ve evde, ücretsiz olarak ve terk etmeden büyük bir değişiklik yaratabilirsiniz.

Ve çömleklerden bahsetmişken …

  • Daha fazla bitki ekleyebilirsiniz:

Evi ücretsiz ve terk etmeden dekore edecek bitkiler

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Yenilerini almanıza gerek yok, zaten sahip olduklarınızdan kesimler ekebilir ve hiçbir zaman yeni bitkilere sahip olursunuz. Tabii ki ihtiyacınız olan şey saksılardır ya da onları koymak için bir kap oluşturun, ancak bitkiler daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Evi ücretsiz olarak sahip olduğumuz şeyle dekore etmek için daha fazla fikirle devam edelim:

Cinta washi bandı

Washi bandın var mı? Eğer öyleyse, iyi bildiğiniz gibi, onunla her şeyi yeniden dekore edebilirsiniz. Ve her şeyi söylediğimde, duvarlardan kapılara, mobilya ve dekoratif objelerle süslemeyi kastediyorum. Bir sabah bu kasetle neler yapabileceğinize dair bazı örnekler görelim:

Evden çıkmadan ücretsiz wahsi bandı ile süslenmiş duvar

Proyecto Küçük Yeşil Defter

Küçük bir washi bant veya renkli elektrik bandı ile bir duvar stili ve kişiliği verebilirsiniz. Bu bantla duvarları süslemek için iyi fikirler almak için çevrimiçi olarak çok fazla ilham kaynağınız var.

Evden çıkmadan ücretsiz olarak wahsi bantla dekore edilmiş mobilyalar

Brit + Co projesi

Washi bant ile artık sevmediğiniz o mobilya parçasını yenileyin ve ikinci bir hayat verin. Bana bu örneğin gerçekten iyi görünmediğini söyleme.

Evden çıkmadan ücretsiz washi bantla süslenmiş tavan vantilatörü

Kendi Tarzımda Proyecto

Her biri bir renk olan bıçaklarını süsleyin ve döndüğünde ve renkler karıştığında ilginç bir etki yaratacaklar. Ve dönmezlerse, tüm alanınıza çok çekici bir renk tonu eklersiniz.

Bunlar, bu kasetle neler yapabileceğinize dair sadece birkaç örnektir. Ve evde yoksa, her zaman çevrimiçi sipariş verebilirsiniz. Bu 50 rulolu pakete bakın 16 €. Ve burada washi bantla süslemek için 30 fikir daha görebilirsiniz.

Duvar kağıdı ile

Ayrıca yatak odasına, oturma odasına veya başka bir yere koyduğumuz ve orada yıllarca sakladığımız duvar kağıdı artıklarından da yararlanabiliriz. Sahip olduğunuz sayaçlara bağlı olarak farklı şeyler yapabilirsiniz. Evi terk etmeden ücretsiz olarak dekore etmek için duvar kağıdı parçalarıyla neler yapabileceğinize dair bazı örnekler veriyorum.

Duvar kağıdı yatak başlıkları

Fotoğraf ve proje Estudio BMK

Bir duvarın tamamını duvar kağıdına alamazsanız, ki eminim ki, bunun için bir hurda yeterli olmadığından, belki size bir aksan oluşturmanızı veya duvarın yatak başı alanı gibi belirli bir bölümünü duvar kağıdını oluşturmanızı sağlar. , en çekici dekoratif bir gölge yaratıyor.

Vinil veya duvar kağıdı ile dekore edilmiş mobilyalar

Papel de Stickers Coloray

İster çekmecelerin önü, ister rafların alt kısmı, daha önce resim ile gördüğümüz gibi, bir mobilya parçasının görünümünü o duvar kağıdı artıklarıyla tamamen değiştirebilirsiniz.

Kapıyı duvar kağıdıyla ücretsiz olarak ve evden çıkmadan dekore edin

Sweet Home Duvar Kağıdı

Değiştirmek istediğiniz eski kapılarınız varsa, bunu yapmadan önce onlara ikinci bir şans vermeyi deneyin. Ya boya ile, burada iç kapıları boyamak için fikirleri görebilir ya da bahsettiğimiz duvar kağıdının hurdasından yararlanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu 20 fikir ile evinizin tamamını ücretsiz olarak ve çıkmadan dönüştürebilirsiniz. Bahane üretme, değişiklik istiyorsan, sen yapabilirsin. Ve eğer çok az şey bildiyseniz, burada evi ücretsiz olarak dekore etmek için başka 55 fikir görebilirsiniz.

Evi terk etmeden dekore etmek için başka ne önerirsiniz? Yorumlarda seni okudum.

Ve bu makalenin bir arkadaşınız veya aile üyeniz için ilginç olabileceğini düşünüyorsanız, paylaşın.